Info dan 4. juna: Podrška studentima sa invaliditetom kroz Erasmus+ projekte

Univerzitet Crne Gore organizuje infomativni dan “Podrška studentima sa invaliditetom kroz Erasmus+ projekte“, u petak, 4. juna 2021. godine, u 12.00 sati.

Cilj ovog info događaja je predstavljanje mogućnosti razmjene za studente sa inavliditetom, kao i podrške koja je obezbijeđena kroz realizovane i aktuelne Erasmus+ projekte izgrаdnje kаpаcitetа u visokom obrаzovаnju.

Na otvaranju događaja će govoriti prof. dr Veselin Mićanović, prorektor za nastavu Univerziteta Crne Gore i  Vanja Drljević, koordinatorka Nacionalne Erasmus+ kancelarije.

Anđela Miličić, iz Udruženja mladih sa hendikepom govoriće na temu Studentske savjetodavna kancelarija ovog Udruženja.

O inkluziji i prioritetu novog Erasmus+ programa govoriće Rina Muhaj, iz Nacionalna Erasmus+ kancelarije i Nikolina Radulović, iz Kancelarije za  međunarodnu saradnju UCG

Do sada je na Univerzitetu Crne Gore relizovan određen broj projekata čije su aktivnosti bile namijenjene studentima sa invaliditetom.

O ovim aktivnostima govoriće prof. dr Tatjana Novović, koordinatorka projekta FOSFIM, prof. dr Tatijana Dlabač, koordinatorka projekta Trans2Work, mr Ognjen Savić, član projekatnog tima LNSS - Centralna univerzitetska biblioteka UCG, prof. dr Biljana Đuričin, koordinatorka projekta ENEMLOS – Pravna pomoć OSI, Nikolina Radulović, članica projektnog tima IESP – Zapošljavanja osobe sa invaliditetom i prof. dr Igor Lakić, koordinator projekta REFLAME – Ljetnja škola engleskog i italijanskog jezika struke.