Training the trainer

Juče je u okviru Centra za obuku pomoraca Pomorskog fakulteta Kotor održana prva u nizu prezentacija, ujedno i završnica obuke A89 - Training the Trainer. Obuka je održana u računarskom centru Fakulteta, a svoje prezentacije su pred evaluacionim timom u sastavu prof. dr Tatijana Dlabač, prof. dr Milena Dževerdanović Pejović i dr Sead Cvrk, kao i prisutnim kolegama i studentima,  prezentovali stručni saradnik mr Draško Kovač i doktorandi Pomorskog fakulteta Kotor mr Radmila Gagić i mr Igor Petrović.

Kandidati su izuzetno uspješno prikazali svoje prezentacije nakon čega su uslijedili komentari evaluatora i diskusija na temu unaprijeđenja metodičkog i didaktičkog pristupa, kao i  parametara dobro koncipirane obuke. Ukazano je na važnost usaglašavanja sa savremenim tehnološkim pomagalima u nastavi, neposrednim, kombinovanim i hibridnim metodama podučavanja, ali i uzimanja u obzir sociopsihološke i interkulturne komponente u obukama namijenjenim za  pomorce. Zaključeno je da će ovo biti samo jedna u nizu  aktivnosti koje će Pomorski fakultet Kotor sprovoditi u okviru unaprijeđenja postojećih i  novih kurseva u okviru Centra za obuku, ali i nastavnog procesa na Pomorskom fakultetu Kotor.