Održana završna obuka za upravljanje projektnim ciklusom

Završna obuka na temu upravljanja projektnim ciklusom održana je u hibridnoj varijanti na Pomorskom fakultetu Kotor u četvrtak 24.03. i ponedjeljak 28.03.2022. godine u okviru održivosti rezultata međunarodnog projekta pod nazivom: “Partnership for the Observation and study of new Routes and Transnational Sea-highways – PORTS”, Interreg IPA CBC Italija-Albanija-Crna Gora 2014-2020 programa. Obuci su prisustvovali članovi akademskog i administrativnog osoblja fakulteta.

Tematske cjeline obuke su se odnosile na izradu prijedloga projekata za definisane programe, analizu problema i definisanje ciljeva, analizu ciljne grupe, matricu logičkog okvira, indikatore, prepostavke i rizike. Takođe, bilo je riječi o programskim (EU) pravilima javnih nabavki i izvještavanja na pomenutim programima. To uključuje: osnovna pravila implementacije, analizu i razumijevanje normi ugovora o donaciji i partnerskog ugovora, programska (EU) pravila javnih nabavki i pravila i forme projektnog izvještavanja.

Učesnici obuke su bili zadovoljni novim saznanjima i pokazali su spremnost za pripremu novih projektnih aplikacija.