Učenici OŠ Blažo Jokov Orlandić posjetili WRECKS4ALL VR Showroom i LabMA

Članovi Naučnog kluba i Đačkog parlamenta iz Osnovne škole „Blažo Jokov Orlandić’’, posjetili su WRECKS4ALL VR Showroom i Laboratoriju za arheologiju pomorstva na Pomorskom fakultetu Kotor.

Nakon kraćeg izlaganja Darka Kovačevića o podvodnoj arheologiji, ronilaštvu i upoznavanja sa ronilačkom opremom, učenici su preko naočara za virtuelnu realnost, u udobnoj stolici, zakoračili u podvodni svijet.

Za nešto više od sat vremena imali su priliku da se približe olupinama brodova (po tri iz Crne Gore, Bosne i Hercegovine i Hrvatske) razgledali su i olupine aviona, posmatrali ribe, morske kornjače i druge stanovnike mora.

Ovu nesvakidašnju pustolovinu pratio je odgovarajući audio sadržaj, pa su djeca čula dosta zanimljivih informacija.

Vise na linku: