Prvi projektni sastanak na WRECKS4ALL projektu

Prvi projektni sastanak partnera na projektu pod nazivom: “Zaštita podvodnog nasljeđa kroz digitalizaciju i valorizaciju kao novi oblik turističke ponude” - WRECKS4ALL (eng. Protecting underwater heritage through its digitalization and valorisation as a novel touristic offer) održaće se u Amfiteatru Pomorskog fakulteta Kotor, 18. septembra 2020. godine. Pomorski fakultet Kotor Univerziteta Crne Gore je vodeći partner na projektu, dok ulogu partnerskih institucija na projektu imaju Turistička organizacija Opštine Bar, Turistička Zajednica Hercegovačko-neretvanskog kantona iz Bosne i Hercegovine, Pomorski fakultet Sveučilišta u Splitu i Hrvatski pomorski muzej Split iz Hrvatske.

Glavni cilj projekta je usmjeren ka jačanju i diverzifikaciji turističke ponude zasnovane na podvodnom kulturnom nasljeđu regije Istočnog Jadrana putem prekograničnog upravljanja, zaštite, promocije i održive valorizacije brodskih olupina i druge jedinstvene podvodne kulturne baštine.

Ovaj projekat je odobren za finansiranje u okviru Interreg IPA programa prekogranične saradnje Hrvatska-Bosna i Hercegovina-Crna Gora 2014.-2020. i trajaće dvije godine.