Radionica na temu: Dobra istraživačka praksa: elektronske baze i akademski integritet

Poštovani studenti, drage kolege,

U okviru ciklusa tematskih predavanja koje za vas organizuje osoblje Pomorskog fakulteta Kotor, posvećenih akademskom integritetu, istraživanju i metodološkim aspektima izrade završnih, specijalističkih, magistarskih i doktorskih radova, pozivamo vas na predavanje koje će objediniti nekoliko akspekata istraživačkog rada. Imajući u vidu značaj pomorske biblioteke i bibliotečkog fonda u izradi naučnih i završnih radova, bibliotekarke Nataša Gobović i Ana Kerndl će vas upoznati sa načinom pretrage elektronske baze podataka preko elektronskog kataloga COBISS. Takođe, o važnosti akademske etike,  akademskog integriteta i podizanja svijesti o plagijarizmu , govoriće prodekanice Pomorskog fakulteta Kotor prof. dr Tatijana Dlabač i prof.dr Milena Dževerdanović Pejović.

Pozivamo sve naše studente da učešćem na radionici odškrinu riznicu bogatog bibliotečkog fonda naše  Pomorske biblioteke i prošire svoja znanja o dobroj akademskoj praksi.

Predavanje će se realizovati   u četvrtak, 4.11.2021. u 12h putem  zoom linka:

Passcode: tuxv3s