Održano ZOOM predavanje Grupi za zaštitu pomorskih i podvodnih kulturnih dobara

Kroz ZOOM predavanje "On the road to the development of the first maritime archaeology research unit in Montenegro" predstavljena je strategija implementacije WRECKS4ALL projekta, rezultati koji su kao ishod imali osnivanje Laboratorije za arheologiju pomorstva na Pomorskom fakultetu u Kotoru.

Predavanje za internacionalnu "Grupu za zaštitu pomorskih i podvodnih kulturnih dobara" čine predstavnici američke mornarice i brojnih svijetskih država, pod vođstvom profesora Christopher Jasparro sa U.S. Naval War College. Na predavanju je takođe promovisan kapacitet za istraživanje i najavljene nove inicijative koje će dovesti do unapređenja i razvoja nauka povezanih sa istraživanjem pomorske i podvodne kulturne baštine.