Ljubomir Ivanović

dr Ljubomir Ivanović

saradnik u nastavi dr | Filološki fakultet

Ljubomir Ivanović (1987, Podgorica) izvodi nastavu iz lingvističke grupe predmeta: Njemački jezik 1 - osnove gramatike, Njemački jezik 2 - Morfologija 1, Njemački jezik 4 - Sintaksa 1, Osnove prevođenja 1 i 2, Savremeni njemački jezik 5 i 6 na osnovnim studijama i na predmetima Semantika njemačkog jezika i Savremeni njemački jezik 7, 8 i 9 na master studijama. Na Filozofskom fakultetu u Nikšiću magistrirao 2012. godine na temu Tempus i vrijeme u njemačkom jeziku pod...

Izabrane publikacije

Godina Kategorija Autori Naslov Izvor
2023SCI, SCIE, SSCI, A&HCI
Ljubomir Ivanović i Milica Vuković-Stamatović Use of Labels and Attributes for Degrading Opponents in Montenegro’s Political Discourse. In: Feldman, O. (eds) Political Debasement. The Language of PoliticsSpringer
2023SCOPUS
Ljubomir IvanovićVerwendung der wertenden Substantive in den Plenarsitzungen des BundestagesFolia Linguistica et Litteraria
2022SCOPUS
Ljubomir IvanovićDie Verwendung der wertenden Adjektive in den Plenarsitzungen des BundestagesKomunikacija i kultura online