Filološki fakultet

Biografija - Ivanović Ljubomir

Ljubomir Ivanović (1987, Podgorica) izvodi nastavu iz lingvističke grupe predmeta: Njemački jezik 1 - osnove gramatike, Njemački jezik 2 - Morfologija 1, Njemački jezik 4 - Sintaksa 1, Osnove prevođenja 1 i 2, Savremeni njemački jezik 5 i 6 na osnovnim studijama i na predmetima Semantika njemačkog jezika i Savremeni njemački jezik 7, 8 i 9 na master studijama.

Na Filozofskom fakultetu u Nikšiću magistrirao 2012. godine na temu Tempus i vrijeme u njemačkom jeziku pod mentorstvom prof. dr Smilje Srdić.

U aprilu 2023. godine doktorirao na Filozofskom fakultetu u Sarajevu pod mentorstvom prof. dr Vedada Smailagića. Tema doktorske disertacije: Sprachliche Wertung in den Haushaltdebatten des Bundestages in den Jahren 2015 und 2018 - eine lexikalsiche und pragma-semantische Analyse (Jezičko vrednovanje u debatama Bundestaga u vezi sa budžetom za 2015. i 2018. godinu - leksička i pragma-semantička analiza).

Oblasti istraživanja: sintaksa njemačkog jezika, kontrastivna lingvistika, semantika i pragmatika.