Zapažena izlaganja na X Nacionalnom naučnom skupu Balkan Art Forum 2022

Zapažena izlaganja  na X Nacionalnom naučnom skupu Balkan Art Forum 2022

Na X Nacionalnom naučnom skupu sa međunarodnim učešćem Balkan  Art Forum 2022 (BARTF 2022), koji se u organizaciji Fakulteta umetnosti u Nišu održao od 7-8. oktobra 2022. godine, zapažena izlaganja imale su mr Ana Perunović-Ražnatović i dr Vedrana Marković. One su predstavile svoje zajedničke radove: Korelacija sadržaja iz nastavnih predmeta solfeđo i harmonija u radu sa studentima, kao i Interakcija umjetničke i tradicionalne muzike u savremenim udžbenicima za srednju muzičku školu u Crnoj Gori.

Takođe, dr Vedrana Marković predstavila je rad pod nazivom Didaktičke pjesme Vide Matjan i njihova primjena u savremenoj nastavi solfeđa,  koji je u saradnji sa mr Andreom Ćoso-Pamer ostvaren u okviru projekta Uloga i značaj Vide Matjan u razvoju kulturnog i muzičkog života u Crnoj Gori, a koji sufinansira Ministrastvo kulture i medija Crne Gore.