Prof. Martinović-Bogojević na 27. Konferenciji EAS-a u Malmeu

Prof. Martinović-Bogojević na 27. Konferenciji EAS-a u Malmeu

Prof. Jelena Martinović-Bogojević učestvovala je kao delegat i nasionalna koordinatorka za Crnu Goru na 27. Konferenciji European association for music in schools (EAS) koja je održana u Malmeu (Švedska) od 15. do 18. maja 2019. godine. Konferecija EAS-a je ujedno i regionalna konferencija svjetske asocijacije ISME, te predstavlja jednu od najznačajnijih konferecija koje se tiču muzičke umjetnosti i muzičke pedagogije. Prof. Martinović-Bogojević je na Muzičkoj akademiji u Malmeu, u sesiji koju je vodila Suzan O Nil, predsjednica ISME-a, imala izlaganje pod nazivom Creative Processes in Music as a Way Towards Classes the Students Want.  Kao nacionalna koordinatorka za Crnu Goru, aktivno je učestvovala u radu tijela nacionalnih koordinatora, predstavivši primjere dobre prakse u crnogorskom muzičkom kontekstu. Učešće  na konferenciji pomoglo je Ministarstvo kulture Crne Gore.