Kamerni ansambli Muzičke akademije osvojili drugu i treću nagradu na međunarodnom takmičenju

Dva kamerna ansambla Muzičke akademije Univerziteta Crne Gore osvojili su drugu i treću nagradu na nedavno održanom IV međunarodnom takmičenju kamerne muzike „Olivera Đurđević“, u Beogradu.

Klavirski kvartet koji čine violinista Jovan Jovović, violistkinja Milena Jovićević, violončelista Branislav Proročić i pijanistkinja Sofija Jović, za izvođenje kvarteta Gustava Malera i Žan Batista Lilija osvojio je drugu nagradu.

Takođe, kamerni kvartet, u sastavu flautistkinja Zorica Pavićević, violinistkinja Anđela Todorović, kontrabasista Mihailo Pešut i pijanistkinja Sara Dimitrijević, za izvođenje kompozicije Samba Miroslava Štatkića i kvarteta K. F. E. Baha dobitnik treće nagrade.

Ansambli su iz klasa profesorki kamerne muzike Žane Lekić i Nataše Popović.