Završen Solfest 2019

U organizaciji Muzičke akademije na Cetinju je od 21-22. marta odražan drugi festival solfeđa – Solfest 2019.  Na  festivalu je učestvovalo 19 učenika i učenica iz šest osnovnih muzičkih škola: iz Budve, Berana, Bijelog Polja, Kolašina, Podgorice i Cetinja.  Pored takmičarskog dijela, u okviru festivala održane su tri radionice, jedno predavanje, koncerti studenata muzičke akademije i učesnika festivala, koncert profesora Muzičke akademije Žane Lekić i Nataše Popović, kao i okrugli sto, u čijem su radu učestvovali članovi stručnog žirija, nastavnici i zainteresovana javnost.

Uz izražavanje posebnog zadovoljstva na pokazanom znanju, umijeću i vještinama iz predmeta Solfeđo, stručni žiri je diplome Prva nagrada – Zlatna nota dodijelio sljedećim učesnicima: u prvoj kategoriji Jani Perović, učenici VI razreda JU ŠOMO Bijelo Polje, predmetni nastavnik: Julka Vukićević, i Zari Huter, učenici VI razreda JU ŠOMO „Savo Popović“ Cetinje, predmetni nastavnik: Ksenija Milačić, a u drugoj kategoriji Ivani Jaćimović, učenici IX razreda JU ŠOMO Bijelo Polje, predmetni nastavnik: Miloš Vojinović i Emini Višnjić, takođe učenici IX razreda JU ŠOMO Bijelo Polje, predmetni nastavnik: Miloš Vojinović.

Uz srdačne čestitke nagrađenima, Oraganizacioni odbor Solfesta 2019.  zahvaljuje svim učesnicima i njihovim nastavnicima na učešću i želi puno uspjeha!

Nagrađene učesnice festivala

Image
Zatvaranje festivala, nagrađeni i pohvaljeni učesnici

Detalj sa otvaranja festivala