Posjeta rektora Božovića renoviranoj laboratoriji MTF-a

Univerzitet Crne Gore (UCG) renovirao je Laboratoriju za fizičku hemiju i elektrohemiju Metalurško-tehnološkog fakulteta UCG, a tim povodom je rektor UCG prof. dr Vladimir Božović danas posjetio laboratoriju ovog fakulteta.

Sastanku su pristustvovali dekanica MTF-a prof. dr Veselinka Grudić, prodekani Fakulteta prof. dr Ivana Bošković, prof. dr Vanja Asanović i doc. dr Nebojša Tadić, kao i stručna saradnica dr Jana Mišurović.

Univerzitet Crne Gore kontinuirano ulaže napore u cilju modernizacije i optimizacije infrastrukturnih kapaciteta.

Ulaganje u znanje je jedan od strateških ciljeva UCG, a prijatno okruženje za rad i adekvatni uslovi za smještaj vrijedne laboratorijske opreme predstavlja dodatnu motivaciju za sticanje novih teorijskih i praktičnih znanja, kako bi sadašnji studenti, a budući inženjeri, masteri i doktori nauka na najbolji način bili pripremljeni za prave izazove koji ih čekaju. Drugi, takođe važan aspekt je poboljšanje uslova za obavljanje naučnoistraživačkog rada nastavnog kadra na Fakultetu. Moderno opremljena laboratorija je važan korak ka navedenim ciljevima.

Zahvaljujemo se uvaženom rektoru, prof. dr  Vladimiru Božoviću na finansijskoj podršci.