CEEPUS mobilnost u Beču: Usavršavanje eksperimentalnih vještina

Studentkinja treće godine Metalurško-tehnološkog fakulteta na studijskom programu Hemijska tehnologija, Minea Kapidžić, boravila je na Institutu za hemijski i energetski inženjerig (BOKU) pri BOKU Univerzitetu u Beču, u periodu od 1. februara do 30. aprila.

Minea je na IVET-u bila u naučnoistraživačkom angažmanu pod okvirom CEEPUS mreže. Radila je na termohemijskim metodama dobijanja bioenergije iz industrijskog biološkog otpada.

Akcenat mobilnosti je bio na usavršavanju eksperimentalnih vještina kao i drugih istraživačkih kvaliteta poput razvijanja istraživačke ideje i pisanja manuskripta. Tokom boravka u Beču, odradila je i praktični dio predmeta ,,Stručna praksa na hidrotermalnoj aktivaciji otpada od vinove loze. Sa mobilnosti se vratila sa novim znanjima, spremna da ih primijeni i prenese na svom matičnom fakultetu.