Radionica RECO2MAG projekta o trajnim magnetima, kritičnim sirovinama u petak

Radionica <span class="CyrLatIgnore">RECO2MAG</span> projekta o trajnim magnetima, kritičnim sirovinama u petak

Radionica RECO2MAG  projekta, na temu "Trajni magneti, kritične sirovine i njihov značaj za e-mobilnost", održaće se u petak, 23. juna  2023. godine na MTF  u Sali 505, sa početkom u 16 sati.

Bivši student MTF-a, dr. Milana Karajić, rukovodilac strateških projekata u firmi Magneti Ljubljana d.d. će u okviru radionice predstaviti trajne magnete i njihov značaj za e-mobilnost, kao i sirovine koje su potrebne za njihovu proizvodnju .

Dr Slobodan Radusinović, naučni saradnik UCG iz oblasti Geologije, zaposlen na JU Zavod za geološka istraživanja Crne Gore predstaviće: „Kritične sirovine i njihov potencijal u Crnoj Gori i regionu“.

Radionica je besplatna. Trajaće 60 minuta  Zainteresovani učesnici mogu radionicu pratiti i onlajn koristeći sledeći link:

Predavanje će biti korisno kako za akademsko osoblje, tako i za naše studente i srednjoškolce.