Sastanak projektnog tima i Upravnog odbora projekta CRESCENTO

Metalurško-tehnološki fakultet, Univerziteta Crne Gore organizovao je 4. jula 2023. godine, sastanak projektnog tima i Upravnog odbora projekta CRESCENTO. Događaj je organizovan u hibridnoj formi. Projekat CRESCENTO, koji se finansira u okviru petog poziva za dostavljanje predloga projekata u okviru Jadransko-jonskog transnacionalnog programa ADRION, usmjeren je na uspostavljanje mreže transnacionalne saradnje u oblasti cirkularne ekonomije, definisanje programa edukacije i obuka, kao i razradu zajedničkog master programa. Prelazak sa modela linearne ekonomije na model cirkularne ekonomije je praktično jedini način da se riješe kratkoročni i dugoročni izazovi održivosti: očuvanje resursa čak i nakon završetka životnog ciklusa proizvoda, sprečavanje stvaranja otpada kroz ponovnu upotrebu, reciklažu ili preradu otpada. Učesnici sastanka projektnog tima su razmotrili aktivnosti u okviru radnih paketa, RP1: Umrežavanje i implementacija koncepta programa obrazovanja i obuka i RP2: Definisanje zajedničkog master programa u  oblasti cirkularne ekonomije. Na trećem sastanku Upravnog odbora projekta CRESCENTO koji je održan popodne, razmatrana je organizacija letnje škole u ​​partnerskim zemljama, analizirani su obrasci za zajednički program, kao i realizacija ostalih projektih aktivnosti.