Otvorene laboratorije Zavoda za metrologiju

U dodatku objave je poziv za učešće u manifestaciji pod nazivom “Otvorene laboratorije Zavoda za metrologiju” koja se organizuje u okviru Festivala “Dani nauke i inovacija 2023” Ministarstva nauke i tehnološkog razvoja.

Studenti i učenici će imati priliku da posjete naše nacionalne kalibracione laboratorije za oblast metrologije mase, dužine, temperature, pritiska, zapremine, kao i vremena i frekvencije. Tokom manifestacije planiramo da prenesemo stručna znanja kroz veći broj primjera iz prakse, ali i kroz istorijske podatke o razvoju metrologije.

Direktnim pristupom želimo da mlade zainteresujemo upravo za izučavanje prirodnih nauka uz naglasak na primjenu Međunarodnog sistema jedinica (SI) i njihov razvoj neophodan za društveni napredak.

Manifestacija “Otvorene laboratorije Zavoda za metrologiju” biće organizovana 27. i 28. septembra 2023., a učešće je potrebno zakazati pozivom na broj: 067 289 653.

Više detalja je u dopisu uz objavu.