Kompanija Brskovo Mine i Metalurško-tehnološki fakultet potpisali memorandum o saradnji

Metalurško-tehnološki fakultet Univerziteta Crne Gore i kompanija Brskovo Mine potpisali su 15. decembra 2023. u Podgorici memorandum o saradnji u cilju stipendiranja određenog broja studenata metalurgije, hemijske tehnologije i zaštite životne sredine i zapošljavanja u kompaniji Brskovo Mine, ukoliko rudnik počne sa radom, a nakon dobijanja svih neophodnih dozvola i saglasnosti od nadležnih državnih institucija.

Saradnja bi se, u prvom redu, odnosila na usavršavanje studenata tokom studija i razmjenu informacija kroz predavanja, prezentacije i studijske posjete.  Dalja saradnja bi se odnosila na zajedničko učešće na planu izrade projektnih aplikacija, studija izvodljivosti i analiza, kao i na razmjeni informacija putem predavanja, prezentacija, zajedničkog učešća u organizaciji stručnih i naučnih skupova, kao i druge aktivnosti od zajedničkog interesa.

Dekanica prof. dr Veselinka Grudić je naglasila da je izuzetno važno da studenti dobiju priliku da se usavršavaju i rade u oblasti koju su odabrali da studiraju i ukazala na značaj otvaranja novih šansi na crnorskom tržištu rada.

Izvršni direktor kompanije Brskovo Mine Ričard Bofi izrazio je veliko zadovoljstvo zbog zaključenog memoranduma o saradnji i istakao da je kompaniji izuzetno značajna saradnja sa naučno -obrazovnim institucijama u Crnoj Gori, jer znanje i praksa udruženi uvijek daju dobre rezultate.