Studentkinja Minea Kapidžić koautor na radu objavljenom u prestižnom časopisu „Energy”

Studentkinja Minea Kapidžić koautor na radu objavljenom u prestižnom časopisu <span class="CyrLatIgnore">„Energy”</span>

Studentkinja završne godine osnovnih studija hemijske tehnologije, Minea Kapidžić, koautor je radu pod naslovom ,,Evaluation of biochar and hydrocar energy potential derived from olive mills waste: The case of Montenegro’’ nedavno objavljenom u prestižnom međunarodnom žurnalu,,Energy’’ izdavača Elsevier (Impakt faktor: 9, link ka objavljenom radu. Rad je nastao kao rezultat dvije mobilnosti.

Eksperimentalni podaci su prikupljeni prvom posjetom Institutu za hemijski i energetski inženjering (IVET, BOKU) preko bilateralnog projekta pod nazivom ,,Treatment of Olive Mill Waste’’, a manuskript je pripremljen tokom posjete u okviru CEEPUS mreže. U okviru ovih istraživanja ispitivani su ugljevi dobijeni upotrebom hidrotermalne sinteze i pirolize pod različitim uslovima kako bi došli do optimalnih procesnih parametara za proizvodnju biouglja sa najvećim energetskim potencijalom od otpada industrije maslinovog ulja u Crnoj Gori. Ponosni smo na Mineino zalaganje koje je rezultiralo vrijednom referencom za budući rad.