Doc. dr Igor Pajović za TV Vijesti o početku sezone komaraca

Doc. dr Igor Pajović za  TV Vijesti o početku sezone komaraca

Šta uraditi da se spriječi mogućnost prenosa vektorskih zaraznih bolesti, odnosno šta građani sami mogu da urade da se brojnost komaraca smanji? Na ovu temu, u Bojama jutra, na TV Vijesti, govorili su direktor Centra za kontrolu i prevenciju zaraznih bolesti, epidemiolog, Nebojša Sekulić iz Instituta za javno zdravlje Crne Gore i doc. dr Igor Pajović sa Biotehničkog fakuleteta Univerziteta Crne Gore.

Viđe u video prilogu saznatjte o potencijalnoj pojavi vektorima prenosivih virusa ljudi u Crnoj Gori; domaćim i invazivnim vrstama komaraca kao najbrojnijih i najpoznatijih vektora; načinima sprečavanja širenja komaraca i njima prenosivih viroza; mogućnostima kontrole, odnosno, suzbijanja vektora…

Video možete pogledati na sljedećem linku: