Vebinar na Biotehničkom fakultetu u okviru Erasmus+ projekta K171

Zahvaljujići saradnji Univerziteta Reims Šampanj-Arden (University of Reims Champagne-Ardenne) iz Francuske i Univerziteta Crne Gore na Erasmus + projektu (K171), na Biotehničkom fakultetu će se u petak 2. februara 2024. godine održati vebinar u organizaciji Biotehničkog fakulteta.

Vebinar počinje u 13:30 časova kada će se prisutnima obratiti koordinatori programa prof. Nedeljko Latinović, sa Biothničkog fakulteta UCG i prof. Florence Fontaine, sa Univerziteta Reims Šampanj-Arden.

Nakon toga održaće se četiri prezentacije: Prva prezentacija odnosi se na potencijalne oplemenjivačke osobine durum pšenice iz Crne Gore (predavač dr Ana Velimirović), druge dvije prezentacije predstavljaju situaciju sa eska oboljenjem vinove loze i mogućnostima njenog suzbijanja (prof. dr Jelena Latinović i mr Bogoljub Kandić). U četvrtoj prezentaciji prof. dr Radmila Pajović Šćepanović će predstaviti vinarski sektor i karakteristike crvenih vina u Crnoj Gori.

Praćenje webinara biće organizovano u sali A2 na Biotehničkom fakultetu, sa početkom u 13:30.

Na vebinar se pozivaju studenti master i doktorskih studija, akademsko i istraživačko osoblje kao i svi zainteresovani.

Program vebinara u prilogu: