FPN organizuje drugu radionicu za nastavnike na temu medijske i informacijske pismenosti

Fakultet političkih nauka u saradnji sa Agencijom za elektronske medije realizuje drugu radionicu na temu medijske i informacijske pismenosti namijenjenu nastavnicima osnovnih i srednjih škola u Crnoj Gori.

Trodnevna onlajn radionica održaće se 27, 28. i 29. aprila, a realizuje se u okviru projekta “Medijska i informacijska pismenost u funkciji razvoja kritičkog mišljenja i zagovaranja mladih”.

Na prethodnoj radionici, održanoj u januaru ove godine 53 nastavnika/nastavnice imali su priliku da unaprijede svoja znanja iz ove oblasti i steknu nove kompetencije za rad u učionici.

Posebna pažnja biće posvećena temama - implementacija medijske pismenosti u kurikulume različitih predmeta u školama, zaštita djece i sigurno korišćenje medija, multikulturalizam, dijalog i tolerancija, fotoforenzika.

Ova aktivnost dio je Zajedničkog regionalnog programa @dijalogzabuducnost, koji u Bosni i Hercegovini, Crnoj Gori i Srbiji sprovode UNESCO, UNICEF I UNDP.

#DijalogZaBuducnost

#DialogueforFuture