Internacionalna radionica Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Sarajevu

Studentkinje studijskog programa Medijske studije i novinarstvo Milica Kašćelan i Kristina Radović učestvuju na internacionalnoj radionici posvećenoj medijskoj pismenosti u organizaciji Fakulteta političkih nauka Univerziteta u Sarajevu. Na radionici su se okupili studenti iz Njemačke, Hrvatske, Srbije i Crne Gore, koji će rezultate četvorodnevnog rada predstaviti na IDESA konferenciji „Information literacy and civil society – Teaching Concepts and Evaluation in Times of Information Disorder“, koja će biti održana 18. i 19. novembra na pomenutoj instituciji u Sarajevu. Učesnica iz Crne Gore Milica Kašćelan objasnila je da je cilj radionice doprijeti do svijesti mladih ljudi koji nemaju pristup visokom stepenu obrazovanja i koji su izgubili kompas u svijetu medija, informacija i dezinformacija.  “Naš zadatak je da im, kao medijski pismene osobe, kroz prizmu medijske pismenosti pokažemo put”, kazala je studentkinja.