Konkurs za upis na doktorske studije

ZA UPIS NA DOKTORSKE STUDIJE

UNIVERZITETA CRNE GORE

za studijsku 2023/2024. godinu

(prvi upisni rok)

1. Broj kandidata i visina školarine:

Broj studenata za upis na doktorske studije, za studijsku 2023/2024. godinu, utvrđen je Odlukom Upravnog odbora Univerziteta Crne Gore broj 02–4369/19 od 18. 10. 2023. godine

FAKULTET POLITIČKIH NAUKA

3

Političke nauke

3

Visina školarine na doktorskim studijama, za studente upisane studijske 2023/2024. godine utvrđena je Odlukom Upravnog odbora, broj 02–4369/20, od 26. 10. 2023. godine, i iznosi 750 eura po semestru za sve studijske programe.

1. Uslovi upisa:

Pravo prijave na konkurs za upis na doktorske studije imaju kandidati koji su stekli diplomu akademskog naziva magistra/mastera iz odgovarajuće oblasti nauka/umjetnosti, odnosno akademsku diplomu regulisanih profesija, nakon stečenih najmanje 300 ECTS kredita.

Kandidat za upis dužan je podnijeti prijavu i dokaze o ispunjavanju uslova.

Za upis na doktorske studije neophodno je znanje jednog svjetskog jezika na nivou B2, u skladu sa Zajedničkim evropskim referentnim okvirom za jezike.

Stranac se može upisati na studijski program doktorskih studija pod istim uslovima kao i crnogorski državljanin, uz prethodno priznavanje inostrane obrazovne isprave ranije završenog ciklusa/stepena/nivoa studija, koja je uslov za upis.

Upis se vrši na konkurentskoj osnovi u skladu sa prosječnom ocjenom na prethodnom nivou studija, nakon sprovedenog postupka rangiranja. Kandidati sa istom prosječnom ocjenom imaju pravo upisa pod jednakim uslovima. Kandidat koji je ostvario pravo na upis, a u predviđenom roku nije izvršio upis, gubi to pravo, a umjesto njega pravo na upis stiče sljedeći kvalifikovani kandidat na rang listi.

1. Dokazi:

Kandidat podnosi:

• ovjerenu kopiju diplome o stečenom akademskom nazivu magistra iz odgovarajuće oblasti nauka/umjetnosti, odnosno akademsku diplomu regulisanih profesija, nakon stečenih najmanje 300 ECTS kredita,
  • uvjerenje o položenim ispitima na magistarskom/master studijskom programu,
  • izvod iz matične knjige rođenih i
  • dokaz o aktivnom znanju jednog svjetskog jezika.
  1. Rokovi za upis:

Prijava sa odgovarajućim dokazima se podnosi Studentskoj službi Fakulteta političkih nauka 31. 10. 2023. i 01. 11. 2023. godine do 14.00 časova.

Upis kandidata obaviće se do 03. 11. 2023. godine.  Početak nastave je 6. 11. 2022. godine.

U prilogu više informacija.