IN MEMORIAM - Prof. dr Radoslav Ratko Božović

<span class="CyrLatIgnore">IN MEMORIAM</span> - Prof. dr Radoslav Ratko Božović

IN MEMORIAM

Prof. dr Radoslav Ratko Božović

Sa velikom pijetetom opraštamo se od našeg dragog profesora Ratka Božovića, koji je preminuo u četvrtak 23. 11. 2023. godine u Beogradu, a sahranjen u nedelju 26. 11. 2023 u Herceg Novom, na groblju manastira Savina.

Profesor Božović je na Fakultetu političkih nauka držao predavanja iz predmeta Teorija kulture i Sociologija masovnih medija, ne propuštajući priliku da na svakom času podsjeti studente da moraju biti dobri i dostojanstveni ljudi. Lekcije o kulturi, ali i životne, imale su čast slušati generacije studenata sa Studijskog programa Novinarstvo, ali i drugih studijskih programa kroz predmet Sociologija masovnih medija, koji su pomno pratili predavanja ovog vrhunskog intelektualca i humaniste.

Poštovani profesore, nedostajaće Vaša beskrajna mudrost, šarm i smisao za humor. Ostaćete zauvijek urezani u našem sjećanju i srcima.

Počivajte u miru!