Večeri socijalne politike i socijalnog rada

Studijski program Socijalna politika i socijalni rad Fakulteta političkih nauka UCG i Vijeće studenata Fakulteta političkih nauka (VSFPN) realizuju stručne debate ,,Večeri socijalne politike i socijalnog rada“.

Cilj navedene aktivnosti ogleda se u promociji socijalne politike i socijalnog rada u Crnoj Gori kroz aktuelizaciju tema od šireg javnog interesa.

Učešće u diskusijama i debatama uzeće mladi stručnjaci iz humanističkih profesija, koji su istraživački aktivni u javnom sektoru, civilnom društvu i međunarodnim organizacijama.

U sklopu pete aktivnosti, koja će biti održana u utorak, 26. marta 2024. godine sa početkom u 17h sala 5, mr Nina Krivokapić govoriće na temu ,,Omladinska politika Crne Gore", nakon čega će uslijediti diskusija.

U uvodnom dijelu govoriće o istorijatu omladinske politike u Evropi i Crnoj Gori.

U drugom dijelu biće riječi o postavkama njene doktorske teze, dok će u trećem dijelu fokus biti na ideji smanjenja glasačke dobi i istraživanju koje je sprovela.

U zaključku će nešto više reći o mogućnostima i perspektivama bavljenja omladinskom politikom.

Link za prijave je u prilogu: