"Bezvremenski mediteranski sanjar" u fokusu budućih novinara

Studenti master studija novinarstva i studenti druge godine medijskih studija i novinarstva imali su priliku da u okviru predmeta Vizuelna kultura, fotografija i video produkcija uživaju u retrospektivnoj izložbi „Bezvremenski mediteranski sanjar“ akademika Voja Stanića.

Postavka radova ovog istaknutog umjetnika upriličena je u galeriji Crnogorske akademije nauka i umjetnosti povodom njegovog stotog rođendana, a zahvaljujući istoričarki umjetnosti Ljiljani Karadžić studentska posjeta je upotpunjena razgovorom o životu i produktivnom opusu likovnog genija.

Kustos izložbe je Ljiljana Zeković, istoričarka umjetnosti, dok je likovna urednica kataloga koji prati izložbu „Bezvremeni mediteranski sanjar” Ana Matić, grafička dizajnerka.

Izložba je otvorena do 20. maja, radnim danima od 09:00 do 20:00 sati.