Okrugli sto 2. aprila: Mir kao osnovna društvena vrijednost

Fakultet političkih nauka, u okviru proslave jubileja 50 godina od osnivanja Univerziteta Crne Gore, u utorak, 2. aprila sa početkom u 11:00 sati organizuje okrugli sto pod nazivom "Mir kao osnovna društvena vrijednost".

Predstojeći okrugli sto otvoriće prof. dr Milan Marković. Pored njega, govoriće i akademik prof. dr Šerbo Rastoder, prof. dr Čedomir Čupić, te prof. dr Nerzuk Ćurak. Osim navedenih, učesnici kao što su prof. dr Nebojša Vučinić, prof. dr Sonja Tomović Šundić, i prof. dr Nikola Milović raspravljaće o temama poput mira u kontekstu religije, filozofije i ekonomije. Takođe, prof. dr Boris Vukićević osvrnuće se na odbranu i promociju mira kao principa diplomatije Svete Stolice, dok će prof. dr Nataša Ružić analizirati stepen kršenja etičkih standarda pri izvještavanju o zlonamjernim krizama.

Predstojeći događaj je otvoren za medije, a detaljan program dostupan je u prilogu objave.