Studentkinja Aleksandra Despotović autorka najboljeg bloga o rodnoj ravnopravnosti

Studenti i studentkinje Medijskih studija i novinarstva su u okviru predmeta Onlajn novinarstvo i novi mediji, u saradnji sa UNDP-em, pisali blogove o rodnoj ravnopravnosti.

Novinarke Jovana Damjanović, Marija Pešić i Željka Zvicer su, uz podršku Marije Blagojević iz UNDP-a, studentima i studentkinjama Medijskih studija održale radionicu o prevenciji seksizma.

Pod mentorstvom saradnice Jovane Davidović, studenti i studentkinje su istraživali i pisali blogove o rodnim temama.

Aleksandra Despotović se u svom blogu bavila rodnim disparitetima u crnogorskoj politici, kroz izazove i predrasude sa kojima se žene suočavaju onda kada zakorače u javnu sferu djelovanja.

Blog možete pročitati na sljedećem linku: