Medjunarodna univerzitetska studentska debata (prenos uživo) - FPN UCG i Fakultet političkih nauka i medjunarodnih odnosa Univerziteta Matej Bel

Pozivamo studente da prisustvuju i učestvuju u Medjunarodnoj studentskoj debati unverzitetskih timova na engleskom jeziku koju organizuje Fakultet političkih nauka i medjunarodnih odnosa Univerziteta Matej Bel (Banska Bistrica, Slovačka). Fakultet političkih nauka UCG organizuje livestream video prenos debate putem interneta u ponedjeljak, 08.04.2019. god., u sali 2 sa početkom u 10h.

U debati učestvuje sedam Univerzitetskih timova iz nekoliko evropskih zemalja, uključujući i tim studenata Univerziteta Crne Gore i Fakulteta političkih nauka UCG. Studenti će imati priliku da upoznaju različite stavove i mišljenja o važnim i aktuelnim pitanjima i problemima, pri čemu će imati i mogućnost da postave pitanja učesnicima debate. Debata je otvorena za sve studente koje žele da se saznaju više o aktuelnim geopolitičkim dešavanjima u svijetu, o EU i NATO-u.

Debata će se održati u ponedjeljak, 08.04.2019. god., u 10h na Fakultetu političkih nauka i medjunarodnih odnosa Univerziteta Matej Bel u Banskoj Bistrici, Slovačka, i u njoj učestvuje tim studenata Univerziteta Crne Gore i Fakulteta političkih nauka UCG.

Debata je prezentacionog tipa. Teme debate su:

1. Was the fall of the Berlin Wall in 1989 and of the totalitarian regime a significant event for your country and for you? How would you rate it in comparison with other events in modern history, including the end of the WWII and the achieved or future membership of your country in the EU and/or NATO?

2. Since its founding, the EU was able to offer a model of cooperation which resulted in prosperity and security of its citizens. In your opinion, are the EU’s best years behind it or can we still tap, use and benefit from its potential? And what are your expectations from the EU?

3. After 70 years since its founding, what is the role of NATO in your opinion? Is it still contributing to overall security, does it provide security guarantees to its members or is it an irrelevant organization hindering security?

Prenos uživo će biti organizovan u sali 2 Fakulteta političkih nauka UCG u ponedjeljak, 08.04.2019. god., u 10:00h. Pozivamo studente da dodju i podrže kolege i koleginice u timu Univerziteta Crne Gore.

Dobrodošli.