Nastavni sadržaji za tematske cjeline do Drugog svjetskog rata

U dodatku obavještenja studenti mogu pronaći multimedijalne sadržaje za pripremu nastavnih cjelina do početka II svjetskog rata na Balkanu. Sadržaji su u vidu prezentacija, dokumentarnih emisija i naučnih radova u PDF formatu. Od studenata se očekuje da, nakon pažljivo pročitanih cjelina u osnovnoj iteraturi, uz PPT sadržaje, unaprije znanje o fenomenima balkanske politike početka i sredine XX vijeka uz ostale sadržaje.

Napomena: Iz časopisa Međunarodna politika, pripremiti dio od 206. do 20. strane, koji se tiče analize ugovora kojima su okončani Balkanski ratovi. Za časopis u PDF formatu kliknite ovdje.

Za dokumentarne emisije kliknuti ovdje i ovdje

Za šire objapnjenje stvaranja i postojanja Kraljevine SHS odnosno Jugoslavije, vidjeti članak L. Perović ovdje.