Nagrada za najbolji rad o sindikalizmu i mladima studentu Marku Vuleviću

Student Fakulteta političkih nauka Univerziteta Crne Gore (UCG) na studijskom programu Politikologija - Međunarodni odnosi, Marko Vulević, osvojio je nagradu na takmičenju Sindikata medija Crne Gore za najbolji rad na temu "Mladi, sindikalizam i ..".

Nagrade za najbolje radove o sindikalizmu, osim njega, dobili su i Bojana Šolaja i Emina Rastoder.

Komisiju su činili iskusni novinari Radomir Kračković, Predrag Nikolić i Milena Bubanja Obradović.

Poziv za Školu digitalnog sindikalizma bio je otvoren za studente i mlade novinare. Teme koje su se obrađivale uključivale su digitalne vještine, osnove sindikalizma, uslove rada u digitalnim medijima, odnos tradicionalnog i „novog" novinarstva, autorska prava na internetu, digitalnu ekonomiju, podkast, kao i vještine rada u kriznim situacijama.

Uspješnim polaznima druge generacije Škole digitalnog sindikalizma uručeni su sertifikati koje su pored troje nagrađenih dobili i: Aljoša Turović, Milica Đurović, Kristina Krivokapić, Biljana Popović, Željana Pajović, Mia Kuzmanović, Milica Kažić, Kristina Krivokapić, Elhana Hamzić Kasmić i Aleksandra Latković.