Studenti novinarstva prisustvovali edukativnoj info sesiji o alternativnim načinima rješavanja sporova

U okviru projekta „Podrška unapređenju efikasnosti i transparentnosti rada crnogorskog pravosuđa“ koju sprovodi Centar za demokratiju i ljudska prava (CEDEM) uz finansijsku podršku Ministarstva pravde, organizovana je edukativna info sesija o alternativnim načinima rješavanja sporova u hotelu „Hilton“ u Podgorici.

Programski menadžer CEDEM-a Ognjen Marković  je kazao  da ovaj projekat ima za cilj davanje podrške jačanju vladavine prava u Crnoj Gori. „Određeni broj aktivnosti ovog projekta se tiče promovisanja medijacije i dodatne edukacije predstavnika sedme sile, kao i pravosuđa i nevladinih organizacija koje se bave vladavinom prava odnosno poglavljima 23. i 24.“, objasnio je Marković.

Direktorica Centra za posredovanje i posrednica Marina Lutovac saopštila je da je posredovanje neformalan postupak za razliku od sudskog, u kojem dvije strane uz pomoć treće neutralne strane pokušavaju da dođu do zajedničkog rješenja. „Posredovanje predstavlja efikasno sredstvo u unapređenju rada pravosuđa, u smanjenju broja zaostalih predmeta, ali takođe dovodi do velike uštede samih stranaka i države“, ističe Lutovac.

Ona dodaje i da primjena medijacije dovodi do poboljšanja pristupa pravdi, unapređenja poslovnog ambijenta i generalno unapređenja pravne sigurnosti naših građana.

Centar za posredovanje je organ koji je osnovala Vlada, a posrednici ili medijatori nisu ljudi koji su zaposleni u Centru. „To su ljudi koji imaju svoje profesije, ali koji su prošli obuku i koji mogu da se bave medijacijom. Imamo medijatore u svim gradovima u kojima postoje osnovni sudovi, trenutno ih je 78 u građanskoj materiji, a u krivičnoj oko 50“, navela je Lutovac.

Sekretarka Osnovnog suda i posrednica Slavica Stijović bliže je objasnila kako medijacija izgleda. „U prostoriji gdje se sastanak obavlja uvijek se nastoji proizvesti što prijatnija atmosfera. Imamo okrugle stolove da bi stranke bile okrenute licem u lice, da svi gledamo jedni u druge. Nekad stranke okrenu leđa jedno drugom što je u startu pokazatelj da je situacija ozbiljna“, rekla je Stijović.

Ona je saopštila i da je u poslu posrednika veoma bitno aktivno slušanje, kako bi strankama mogao pomoći u izgrađivanju budućih odnosa.

Direktorica Centra za posredovanje upozorava i na probleme sa kojima se ovaj organ susreće. „Pored velike neinformisanosti građana, nama su u jednom dijelu problem i sudije jer neki nemaju razumijevanja za medijaciju, niti vremena da se bave objašnjavanjem strankama šta je to medijacija“, navodi Lutovac.

Svi zainteresovani studenti više informacija o posredovanju mogu pronaći na web stranici Centra za posredovanje www.posredovanje.me