Program Preokupacije / Razgovori u muzeju- Branislav Dimitrijević

U srijedu, 25. oktobra, gost projekta «Preokupacije / Razgovori u muzeju» biće istoričar i teoretičar umjetnosti Branislav Dimitrijević iz Beograda.
Kroz predavanje, projekcije filmova i razgovor, publici će biti predstavljene dvije knjige ovog autora: “Slatki film“ Dušana Makavejeva (MSU, Beograd, 2017.) i „Potrošeni socijalizam - Kultura, konzumerizam i društvena imaginacija u SFR Jugoslaviji“ (Fabrika knjiga, Beograd, 2016.).

Dr Branislav Dimitrijević je Profesor istorije i teorije umjetnosti na Visokoj školi za likovnu i primijenjenu umjetnost u Beogradu, a povremeno predaje i na drugim obrazovnim institucijama u Srbiji i inostranstvu. Od sredine devedesetih bio je aktivan kao kustos izložbi savremene umjetnosti i umjetnički kritičar. Kao pisac i istraživač bavi se prije svega kulturom, filmom i umjetnošću iz vremena socijalističke Jugoslavije.

Mr. Nikola Zečević je politikolog i istoričar, piše autorske tekstove i kolumne za Vijesti, Peščanik, Novi Plamen.