CEEPUS MREŽA

RS-1816-01-2324 - Jačanje istraživačkih, stručnih i obrazovnih kapaciteta za primjenu u

pripremi uzoraka različitog porijekla prije odgovarajuće analize

Vrijeme implementacije: 2023/2024.

Projektom će, sa crnogorske strane, rukovoditi prof. dr Željko Jaćimović sa Metalurško-tehnološkog fakulteta Univerziteta Crne Gore.

Kratak Opis projekta

Ova mreža ima za cilj uspostavljanje širokog protoka znanja i iskustava među partnerima. Sveobuhvatna analiza obrazovnih i istraživačkih trendova dovešće do modernizacije studijskih programa i podizanja kvaliteta istraživačkog rada. Partneri imaju veliko i raznoliko iskustvo u teorijskim i praktičnim aspektima tehnika pripreme uzoraka. Studenti doktorskih, MSc i BSc studija imaće priliku da rade u partnerskim laboratorijama, stičući nova naučna znanja i praktične vještine u brojnim tehnikama predtretmana uzoraka.

Osnovni cilj ove mreže je međusobno povezivanje partnera kroz razmjenu iskusnih predavača u ovoj oblasti, zajedničko mentorisamje i aktivno uključivanje studenata, što će rezultirati zajedničkim naučnim publikacijama, produbljivanjem znanja studenata i osnaženim saradničkim kapacitetima svake partnerske institucije.

Partneri :

University of Niš, Faculty of Science and Mathematics, Niš, Serbia

University of Agricultural Sciences and Veterinary Medicine of Cluj-Napoca - Faculty of Food Science and Technology, Cluj-Napoca, Romania

University of Ljubljana, Biotechnical Faculty, Department of Food Science and Technology, Ljubljana, Slovenia

University of Kragujevac, Faculty of Medical Sciences, Pharmacy Department, Kragujevac, Serbia

South-West University “Neofit Rilski”, Faculty of Mathematics and Natural Sciences, Blagoevgrad, Bulgaria

University of Zagreb, Faculty of Science, Zagreb, Croatia

University “Goce Delčev” – Štip, North Macedonia