Buduće novinarke na treningu o izvještavanju o EU integracijama

Studentkinje druge i četvrte godine novinarstva pohađale su dvodnevnu obuku za lokalne medije o EU pismenosti i izvještavanju o EU u organizaciji CEDEM-a i Ministarstva javne uprave.

Ispred organizatora prisutne je pozdravila direktorica CEDEM-a Milena Bešić, a učesnici su tokom prvog dana obuke imali priliku da prošire svoja znanja kroz predavanja projektnog koordinatora CEDEM-a Marka Pejovića i Feride Mandić iz EU info centra. Oni su govorili o važnosti angažovanja medija pri informisanju građana o pristupanju Crne Gore Evropskoj uniji.

Novinarka Al Jazeere Balkans Milica Marinović edukovala je prisutne o kompleksnosti pisanja EU priče i dala korisne savjete koje osiguravaju uravnoteženo izvještavanje.

Obuka je održana trećeg i četvrtog oktobra u Kolašinu.

Autor: Sara Kurgaš