MoMSIC

MoMSIC (Montenegrin Medical Sudents International Commitee) je volonterska nevladina organizacija, pri Medicinskom fakultetu u Podgorici, zasnovana na slobodnom povezivanju i udruživanju studenata medicine radi ostvarivanja zajedničkih ciljeva. Jedan od naših glavih projekata jesu studentske razmjene. Punopravni smo član IFMSA (International Federation of Medical Students' Associations) u okviru koje obavljamo svoje aktivnosti. IFMSA je najveća studentska organizacija na svijetu, koja broji više od milion i tri stotine hiljada članova - studenata medicine širom svijeta, sa 124 zemalja članica. MoMSIC postoji već osam godina i u dosadašnjem radu smo omogućili preko 300 razmjena za studente našeg fakulteta, ugostili preko 350 studenata iz cijelog svijeta, organizovali brojne aktivnosti koje se tiču javnog zdravlja, reproduktivnog zdravlja i borbe protiv AIDS-a, ljudskih prava i mira, kao i brojne humanitarne akcije. Bili smo domaćini NEO/NORE Weekend & PRET-a u maju 2015. godine, kao i 66. Martovske Generalne Sjednice IFMSA, održane u periodu od 26.02.-8.03.2017. godine u Budvi.

Svoje ciljeve MoMSIC ostvaruje kroz četiri komiteta:

SCOPE (Standing Committee On Professional Exchange),

SCORA (Standing Committee on Sexual and Reproductive Health including HIV/AIDS ),

SCOPH (Standing Committee On Public Health),

SCORP (Standing Committee On Human Rights and Peace).

Posebno ističemo  Komitet za profesionalnu razmjenu koji ima za cilj da svake godine što veći broj studenata Medicinskog fakulteta u Podgorici pohađa praksu u trajanju od mjesec dana na raznim svjetskim klinikama. Analogno tome, mi svake godine ugostimo preko 30 studenata iz drugih zemalja.

Tim zvaničnika (Team of Officials) MoMSIC-a za 2017/2019. čine:

IZVRŠNI ODBOR (Executive Bord):

Anis Šabotić - Predsjednik

Maja Kalač - Generalni Sekretar

Vanja Popović - Potpredsjednik

Slaven Jovanović - Blagajnik

KOMITETI:

Milos Bojić i Stefan Bojović  - NEO (National Exchange Officer)

Jelena Labudović i Muradija Tulić - LEO (Local Exchange Officer)

Aleksandra Fatić i Jusuf Kadić - NPO (National Public Health Officer)

Gorica Krunić - National Officer Assistant

Nikoleta Odalović - NORP (National Officer on Human Rights and Piece)