Projekat: EU - Zapadni Balkan integracija studenata (EU-WB-SI!)

RYCO (Regional Youth Cooperation Office) sprovodi projekat „EU - Zapadni Balkan integracija studenata (EU-WB-SI!)", koji - finansira italijansko Ministarstvo spoljnih poslova i međunarodne saradnje. Cilj projekta je da podrži integraciju studenata Zapadnog Balkana (WB6) u programe Evropske unije kroz poznate studentske organizacije u zemljama Zapadnog Balkana.

Zajedno sa MOMSIC-om, ovaj projekat će podržati šest mreža širom regiona, a osnovni cilj projekta je podici svijest o mentalnom zdravlju među samim studentima medicine.

Danas kada obilježavamo Svjetski dan mentalnog zdravlja, studenti i mladi ljekari će popunjavajući DASS-21 upitnik doprinijeti istraživanju o doživljavaju mantalnog zdravlja i problemima mentalnog zdravlja. Prva faza ove inicijative će biti praćena nizom aktivnosti koje će se održati na Medicinskom fakultetu u Podgorci, u cilju podizanja svijesti i ohrabrenju na putu ka treženju pomoći.
 Upitnik je anoniman: