Svečana sjednica Vijeća Medicinskog fakulteta: Uručene diplome svršenim studentima

Na Medicinskom fakultetu održana je svečana sjednica Vijeća i tim povodom uručene su i diplome svršenim studentima studijskih programa.

U protekloj godini, 36 studenata steklo je titulu doktora medicine, 12 studenata postali su doktori stomatologije, dok je 27 studenata uspješno završilo svoje obrazovanje i postali doktori farmacije. Osim njih, 69 studenata primijenjenih studijskih programa Fizioterapija i Visoka medicinska škola uspješno su završili svoje školovanje.

Obraćajući se prisutnima prof. dr Miodrag Radunović, dekan Medicinskog fakulteta je kazao da taj fukultet nastavlja svoju misiju da u kontinuitetu obezbjeđuje viši kvalitet obrazovno-edukativnog rada, uz intenziviranje naučnoistraživačkih izazova.

„Prije pet godina smo zacrtali da Medicinski fakultet bude centar naučnoistraživačkog rada, koji će sa nastavnim bazama Medicinskog fakulteta pružiti šansu da mladi istraživači iskažu svoje kapacitete i afinitet, prezentiraju rezultate afirmišući sebe, Medicinski fakultet, time i povećaju vidljivost Univerziteta Crne Gore na akademskoj mapi Evrope i svijeta“, kazao je prof. Radunović.

Nadajući se da će se u godinama koje slijede Medicinski fakultet pohvaliti još boljim rezultatima prof. Radunović je istakao i da je aktivna participacija u nacionalnim Erasmus+ projektima, Horizont 2020, te projektima Fonda za inovacije, proširila horizonte saradnje u naučnoistraživačkom radu sa međunarodnim partnerima.

Na svečanoj sjednici Vijeća Medicinskog fakulteta pored uručivanja diploma svršenim studentima studijskih programa predstavljeni su i nagrađeni studenti:

Nagrada Univerziteta Crne Gore pripala je Ćaćić Božidaru, studentu VI godine studijskog programa Medicina, sa ukupnom prosječnom ocjenom tokom studija 9,93.

Studentske nagrade Glavnog grada „19. decembar“ pripale su Veljović Jovani, studentkinji VI godine studijskog programa Medicina, prosječna ocjena na prethodnoj godini studija 10,00; Komnenović Milici, studentkinji V godine studijskog programa Farmacija, prosječna ocjena na prethodnoj godini studija 10,00; Ćuković Jeleni, studentkinji V godine studijskog programa Farmacija, prosječna ocjena na prethodnoj godini studija 10,00 i Laković Milošu, studentu II godine master primijenjenog studijskog programa Fizioterapija, prosječna ocjena na prethodnoj godini studija 10,00.

Studentsku nagradu Ljekarske komore CG dobio je Ćaćić Božidar, student VI godine studijskog programa Medicina, prosječna ocjena na prethodnoj godini studija 10,00.

Studentsku nagrada Stomatološke komore CG dobio je Zlatičanin Milan, student VI godine studijskog programa Stomatologija, sa  ukupnom prosječnom ocjenom tokom studija 9,45.

Nagrade iz donacije Američko-crnogorskog kulturno-prosvjetnog društva „Lovćen“ iz Detroita dobili su Knežević Danica, studentkinja VI godine studijskog programa Medicina, sa ukupnom prosječnom ocjenom 9,88; Balić Anes, student VI godine studijskog programa Stomatologija, sa ukupnom prosječnom ocjenom 9,05; Burić Ivana, studentkinja V godine studijskog programa Farmacija, sa ukupnom prosječnom ocjenom 9,40; Šunjevarić Ksenija, studentkinja III godine studijskog programa Visoka Medicinska škola, sa ukupnom prosječnom ocjenom 8,33 i Marić Ivana, studentkinja III godine studijskog programa Primijenjena fizioterapija, sa ukupnom prosječnom ocjenom 9,90.