Na Medicinskom fakultetu održana gostujuća predavanja na temu transplantacije jetre

U okviru kontinuirane medicinske edukacije danas su na Medicinskom fakultetu Univerziteta Crne Gore govorili prof. dr Remzi Emiroglu i i prof. dr Utku Yilmaz sa Univerzuteta Acibadem iz Istambula, vodeći transplantolozi jetre i bubrega kako kod odraslih tako i u dječijoj populaciji.

Teme koje su prezentovali su:
1) Transplantacija jetre kod pacijenata sa tumorima jetre;
2) Transplantacija jetre u dječijoj populaciji.

Nakon predavanja kroz pitanja i odgovore pristutna publika je izrazila veliko interesovanje.
Za održana predavanja po pozivu uvaženim profesorima je prof. dr Miodrag Radunović, dekan Medicinskog fakulteta, uručio sertifikate. Takođe je iskazana spremnost u vezi moguće saradnje, mobilnosti profesora i studenata na obostrano zadovoljstvno.