Obilježavanje Svjetskog dana karcinoma kože

Studenti Medicinskog fakulteta  učestvovali su u obilježavanju Svjetskog dana karcinoma kože.

Tokom proteklog vikenda u Šoping centru Mall of Montenegro studenti su radili besplatne ciljane preglede kože koji bi omogućili građanima rano otkrivanje raka kože i otkrivanje osoba koji imaju povećan rizik za nastanak raka kože, uz to je vršena i edukacija građana o neophodnoj adekvatnoj zaštiti od UV zračenja, kako zaštiti od sunca tako i zaštiti od vještačkih izvora ultravioletnog zračenja, prije svega u solarijumima.

Održali su i edukativna predavanja na temu "Prevencija karcinoma kože" u romskom kampu na Koniku kako bi i njima približili značaj zaštite svoje kože.

"Želimo da ljudi svuda vide svoju kožu kao najdragoceniju garderobu - i da je čuvaju čitavog života. Izloženost suncu, kao i zaštita od sunca, imaju kumulativni i trajni efekat na našu kožu", saopštili su zajednički stav studenti.