Inauguraciona predavanja kandidata za izbor u akademsko zvanje redovni profesor

KANDIDAT: Prof. dr ALEKSANDRA VUKSANOVIĆ BOŽARIĆ

OBLAST: Anatomija iz Morfološke grupe bazičnih medicinskih predmeta na Medicinskom fakultetu Univerziteta Crne Gore

NAZIV PREDAVANJA: "Klinički značaj poznavanja varijacija krvnih sudova donjih ekstremiteta"

TERMIN PREDAVANJA: 08.09.2020. godine (petak) u l2.00h. Sala Senata Univerziteta Crne Gore

KOMISIJA KOJA PODNOSI IZVJEŠTAJ SENATU:

1. Prof. dr Igor Vušanović, član Senata
  2. Prof. dr Irena Orović, član Senata
  3. Prof. dr Nenad Šoškić, član Senata

Kroz predavanje prof. dr Aleksandra Vuksanović Božarić  je ukazala na značaj anatomskih istraživanja u kliničkoj praksi,  prikazujući kroz anatomske varijacije vaskularnog sistema donjih ekstremiteta složenost građe čovjekovog tijela.

Poznavanje varijacija krvnih sudova donjih ekstremiteta ima izuzetnu vrijednost u planiranju endovaskularnih procedura kao i operativnog liječenja u plastičnoj i rekonstruktivnoj hirurgiji.