Osnovne informacije

Studijski program Primijenjena fizioterapija je kvalitetan studijski program sa jasno definisanim i medjunarodno uporedivim ishodima učenja u evropskom prostoru visokog obrazovanja, prilagodjen savremenim potrebama društva i tržišta rada.
Studijski program Primijenjena fizioterapija na Medicinskom fakultetu Univerziteta Crne Gore je osnovni primijenjeni studijski program koji traje 3 godine, odnosno 6 semestara i vrednuje se sa 180 ECTS kredita.

CILJ

Cilj studijskog programa je stvaranje kvalitetnog visokoobrazovnog kadra u oblasti fizioterapije, sa znanjima, opštim i specifičnim profesionalnim vještinama prilagodjenim promjenjivim zahtjevima korisnika fizioterapije i različitim uslovima rada, razvoj istraživanja i kreiranja naučne misli iz oblasti fizioterapije i stvaranje novog naučno-nastavnog kadra. Program je opredijeljen da neprekidno i sistematski radi na unapredjenju kvaliteta svoje djelatnosti.