Poziv za obuku

UNIVERZITET CRNE GORE                                                                                                 ROTARI KLUB KOTOR MEDICINSKI FAKULTET

P O Z I V

za prijavljivanje za obuku jednog doktora medicine za korišćenje ChemiDoc sistema za vizualizaciju gelova i blotova, u okviru Rotary Global Grant projekta pod nazivom: „Rotary for Precision Medicine in Montenegro, Rotary4PM“ (grant number GG2347525), Rotari kluba Kotor u partnerstvu sa Rotari klubom Bari.

Na poziv se mogu prijaviti svi doktori medicine angažovani u nastavi na Medicinskom fakultetu, a prednost će imati saradnici u nastavi. Obuka će trajati 6 mjeseci, i podrazumijevaće teorijski i praktični dio. Obuku će voditi dr Maša Ždralević, naučni saradnik na Institutu za napredne studije i šef laboratorije za Molekularnu medicinu na Medicinskom fakultetu.

Odabir kandidata vršiće se na konkurentskoj osnovi, pri čemu će se traženi kriterijumi bodovati na sledeći način:

1. Završene osnovne studije medicine – 10 bodova.
  2. Doktorat – 20 bodova.
  3. Originalni naučni radovi na SCI/E i SCOPUS listama - po pravilima UCG.
  4. Učešće u nacionalnim i međunarodnim naučnim projektima – po pravilima UCG.
  5. Iskustvo u radu u laboratoriji – 5 bodova.

Ukoliko kandidati budu imali jednak broj bodova, prednost će imati kandidat sa većim brojem objavljenih radova.

Komisija formirana rješenjem dekana Medicinskog fakulteta u Podgorici izvršiće odabir kandidata na osnovu Memoranduma o saradnji između Medicinskog fakulteta i Rotari kluba Kotor, a na osnovu utvrđenih kriterijuma iz poziva.

Izabrani kandidat će sklopiti ugovor o stipendiranju sa Rotari klubom Kotor, kome je dužan da nakon uspješno položenog završnog testa i završene obuke dostavi izvještaj o realizovanim aktivnostima, na našem i engleskom jeziku, kao i sertifikat o uspješno završenom kursu.

Zainteresovani kandidati mogu podnijeti prijave Arhivi Medicinskog fakulteta  u roku od 8 dana od dana objavljivanja ovog poziva na sajtu fakulteta.

Uz prijavu (slobodna forma), kandidati su dužni da podnesu:

• Biografiju
  • Diplomu, odnosno Uvjerenje o završenim osnovnim i doktorskim studijama;
  • Spisak objavljenih naučnih radova;
  • Spisak naučnoistraživačkih projekata;
  • Dokaz o iskustvu rada u laboratoriji (potvrda, uvjerenje, rješenje...).