Izlazni rezultati PORTS projekta

U nastavku se nalaze izlazni rezultati PORTS projekta:

T1.2.1 - Needs Analysis for cross-border accessibility

Analiza

Kratak opis: Analiza ukazuje na trenutni status plovidbenih linija između luka programskih zemalja u Jonskom i Jadranskom moru. Ovo istraživanje razmatra potrebe interesnih grupa za poboljšanje prekogranične saradnje i stvaranje održivih pomorskih koridora.

T2.3.1 - Mathematical transport model

Osnovne informacije o modelu

Website

Kratak opis: Platforma za obilježavanje multimodalnih transportnih mreža prikazuje moguće povezivanje luka ishodišta i odredišta. Uz pomoć transportnog modela, korisnik može saznati vrijeme i troškove prevoza, kao i ostale performanse koje se odnose na predviđanje potražnje za pomorskim prevozom.

T3.2.1 - Online Training webinar

• Modul #1
    Pillar 1 Green Port - Energy efficiency and planning [PP4 - Albanian Institute of Transport]
  • Modul #2
    Pillar 1 Green Port - Waste management system in the port of Taranto [PP6 - Port Network Authority of the Ionian Sea]
  • Modul #3
    Pillar 2 Port Safety & Security - Port Facility Security Plan (Kotor, Durres and Taranto) [LP - ITS Logistica Puglia]
  • Modul #4
    Pillar 2 Port Safety & Security - The Mathematic model of PORTS Project [PP3 - Polytechnic of Bari]
  • Modul #5
    Pillar 2 Port Safety & Security - EU Regulation and international agreements in port safety domain [PP5 - University of Montenegro]

Kratak opis: Članovi radnih timova konzorcijuma pripremili su lekcije za vebinar koji je koncipiran da obuči interesne grupe u oblasti strateškog upravljanja lukama.