Saradnice u nastavi BTF-a o ulozi žena u naučnoistraživačkom radu

Povodom Međunarodnog dana žena i djevojaka u nauci koji se obilježava 11. februara, saradnica u nastavi na Biotehničkom fakultetu Univerziteta Crne Gore (UCG) dr Ana Velimirović bila je gost jutarnjeg programa RTCG. Tom prilikom govorila je o ulozi žena u nauci, prilikama za razvoj naučnoistraživačke djelatnosti u oblasti poljoprivrede, kao i značaju poljoprivrede kao strateške grane za razvoj Crne Gore.

Dr Milena Stojanović, takođe saradnica u nastavi na Biotehničkom fakultetu UCG,  je sličnim povodom 13. februara gostovala u emisiji ,,Plodovi jutra RTCG". Ona je tom prilikom govorila o izazovima sa kojima se suočavaju mladi istraživači na fakultetima i naučnoistraživačkim ustanovama kao i mehanizmima koje mogu iskoristiti za podršku svojim aktivnostima.

Gostovanja su dostupna u nastavku: