Raspisan konkurs za drugi upisni rok za budžetske master studije

Upravni odbor Univerziteta Crne Gore raspisao je danas konkurs za upis studenata u prvu godinu master akademskih i primijenjenih studija Univerziteta Crne Gore, obima 120 ECTS kredita za studijsku 2020/21. koje se finansiraju iz budžeta Crne Gore. U II roku, preostalo je za upis 1.237 mjesta.

Slobodnih mjesta ima na sljedećim organizacionim jedinicama Univerziteta Crne Gore: Biotehnički (36), Ekonomski (40), Elektrotehnički fakultet (242), Fakultet dramskih umjetnosti (12), Fakultet političkih nauka (69), Fakultet za sport i fizičko vaspitanje (15), Fakultet za turizam i hotelijestvo (114), Filološki fakultet (196), Filozofski fakultet (89),  Građevinski fakultet (100), Mašinski fakultet (139), Metalurško-tehnološki fakultet (65), Muzička akademija (22), Pomorski fakultet Kotor (49), Pravni fakultet (17), Prirodno-matematički fakultet (33).

Prijave na konkurs se podnose studentskim službama organizacionih jedinica  19. oktobra 2020. godine.

Polaganje prijemnog ispita će se organizovati  20. i 21. oktobra 2020. godine, a raspored polaganja biće istaknut na oglasnim tablama i internet stranicama organizacionih jedinica.

Upis kandidata i izdavanje uvjerenja izvršiće se zaključno sa  26. oktobrom 2020. godine, prema rasporedu organizacionih jedinica.

Detaljnije informacije date su u tekstu konkursa, u nastavku.

UPRAVNI ODBOR UNIVERZITETA CRNE GORE

raspisuje

KONKURS

ZA UPIS STUDENATA U PRVU GODINU MASTER AKADEMSKIH I PRIMIJENJENIH STUDIJA UNIVERZITETA CRNE GORE, OBIMA 120 ECTS KREDITA ZA STUDIJSKU 2020/21. koje se finansiraju iz Budžeta Crne Gore