U studentskom domu u Kotoru organizovano dobrovoljno davanje krvi

Povodom 35 godina formiranja Aktiva dobrovoljnog davalaca krvi, Studentska organizacija Pomorskog fakulteta Kotor, Aktiv dobrovoljnih davalaca krvi Pomorskog fakulteta Kotor i Služba za transfuziju krvi Opšte bolnice u Kotoru u saradnji sa Crvenim krstom Kotor i Domom učenika i studenata "Spasić-Mašera" Kotor organizovali su danas, 16. april 2021. godine u prostorijama studentskog doma akciju dobrovoljnog davanja krvi. I ovoga puta zabilježen je veoma dobar odziv studenata iz Kotora. Oko trideset studenata se odazvalo ovom humanom događaju da dobrovoljno daruju krv.

Zavod za transfuziju krvi zahvaljuje organizatorima i poziva druge društvene subjekte da sličnim aktivnostima doprinesu obezbjeđivanju stabilnih rezervi krvi za potrebe liječenja pacijenata u Crnoj Gori.

Zahvaljujemo se svim studentima dobrog srca, koji su učinili nešto posebno, dali krv I spasili nečiji život.

Predsjednik Aktiva Dobrovoljnih davalaca krvi Pomorskog fakulteta Kotor

Draško Kovač