Čestitka povodom Svjetskog dana pomoraca

Danas se obilježava Svjetski dan pomoraca, praznik kojim se proslavlja svaki hrabar i nepredvidiv dan članova ove svjetske familije kojim doprinose globalnom povezivanju i razmjeni. Ovo je dan koji nas podsjeti koliko smo ponosni i srećni što imamo priliku da učestvujemo u obrazovanju i obuci kadra za ovu izuzetnu profesiju, dan koji nas sve podsjeti na njihovu posebnu ulogu i specifičan položaj u društvu. Čak i u doba ekstremno ograničavajućih i teških radnih uslova nametnutih aktuelnom pandemijom, ova grana globalne ekonomije je nastavila da funkcioniše, a naši pomorci da prevazilaze sve barijere. Stoga im na današnji dan iskazujemo posebno poštovanje i zahvalnost!

I ove godine, Dan pomoraca simbolično prati i upisni rok za buduće studente Pomorskog fakulteta Kotor. Svim budućim brucošima želimo puno sreće i uspjeha u studentskim danima, a svim našim pomorcima želimo srećan praznik i mirno more!

U ime Pomorskog fakulteta Kotor

Prof. dr Špiro Ivošević, dekan